medya has logged 156 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fractured

Fractured

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Violet Evergarden

Violet Evergarden

2018
×
Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inside

Inside

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Primer

Primer

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★
Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
One Day

One Day

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Hustle

American Hustle

2013
×
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Block C

Block C

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toprağın Gelini

Toprağın Gelini

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry