Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pixel Perfect

Pixel Perfect

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
15
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Like Mike

Like Mike

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry