Sort by
  • Foe

    ★★½

  • Dumb Money

    ★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★

  • Your Christmas Or Mine?

  • Rosaline

    ★★★½

  • Meet Cute

    ★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • The Invitation

    ★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • Close

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

  • Decision to Leave

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

  • Corsage

  • EO

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • I Want You Back

  • Marry Me

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

  • Dune

  • Cyrano

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Fear Street: 1978

    ★★★★