Sort by

meera has logged 274 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
03
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
½
Read prior review Edit this entry  
22
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
I Am Michael

I Am Michael

2015
×
Edit this entry  
16
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
½
Read prior review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★½
Edit this entry  
01
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★½
Edit this entry  
31
True Story

True Story

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry