RSS feed for Jonas
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Faust

Faust

1926
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Limite

Limite

1931
×
★★½
Edit this entry  
19
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★
Edit this entry  
16
As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

As I Was Moving Ahead Occasionally I Saw Brief Glimpses of Beauty

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Father and Son

Father and Son

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Edit this entry