• In the Heights

    ★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Bastille ReOrchestrated

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★½

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • This Is Paris

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Normal People

  • Tigertail

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lost Girls

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Savage X Fenty Show

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Ready or Not

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★