• Avatar: The Way of Water

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★

  • The Most Hated Man on the Internet

    ★★

  • Nope

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Reef: Stalked

    ★½

  • D.B. Cooper: Where Are You?!

    ★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • We Own This City

    ★★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

  • Ambulance

    ★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

  • X

  • Still Working 9 to 5

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • No Exit

  • The Batman

  • The Outfit

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • I Didn't See You There

  • Midwives

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Framing Agnes

  • Fresh

    ★★★★

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • The 355

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Children of the Mist

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • Britney vs. Spears

    ★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Hold Your Fire

    ★★★

  • Kicking Blood

    ★★

  • Attica

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen