Sort by

Bram has logged 213 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Down with Love

Down with Love

2003
×
Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lorena

Lorena

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
Edit this entry  
18
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
15
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Love Fraud

Love Fraud

2020
×
Edit this entry  
10
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
09
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Edit this entry  
04
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
Edit this entry  
03
Disgraced

Disgraced

2017
×
Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
Edit this entry  
29
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Edit this entry  
28
A Gray State

A Gray State

2017
×
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trial by Media

Trial by Media

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry