• Minnal Murali

    ★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • Hellbound

    ★★

  • Dhamaka

    ★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Vivo

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★

  • The White Tiger

    ★★

  • AK vs AK

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ludo

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Ginny Weds Sunny

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • Serious Men

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★★½

  • Raat Akeli Hai

    ★★

  • Shakuntala Devi

    ★★

  • Dil Bechara

  • Bulbbul

    ★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • Chintu Ka Birthday

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Maska

    ★★½

  • Relatively Relatable by Naveen Richard

    ★★½

  • Angrezi Medium

    ★★½

  • Devs

    ★★

  • Golkeri

    ★★½

  • Thappad

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ½

  • Love Aaj Kal

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Jawaani Jaaneman

    ★½

  • Minari

    ★★★★