• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I Love You, Daddy

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Silence

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Jurassic World

  • Love

    ★★★★½