megalo85 has logged 153 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Edit this entry  
21
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaks

Freaks

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lupin the Third: Fujiko's Lie

Lupin the Third: Fujiko's Lie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Great Pretender

Great Pretender

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Injustice

Injustice

2021
×
★½
Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
08
The Chair

The Chair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
ZeroZeroZero

ZeroZeroZero

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Appleseed

Appleseed

1988
×
★★
Edit this entry  
01
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★
Edit this entry  
31
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry