megalo85 has logged 14 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Mobile Suit Gundam I

Mobile Suit Gundam I

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scappo a casa

Scappo a casa

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry