Lukas has logged 483 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
White Girl

White Girl

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
United 93

United 93

2006
×
★★½
Edit this entry  
04
Morgan

Morgan

2016
×
★½
Edit this entry  
03
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sully

Sully

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Century of the Self

The Century of the Self

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Microbe and Gasoline

Microbe and Gasoline

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Mascots

Mascots

2016
×
★★
Edit this entry  
22
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★
Edit this entry  
21
The Trap: What Happened to Our Dream of Freedom

The Trap: What Happened to Our Dream of Freedom

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Masterminds

Masterminds

2016
×
Edit this entry  
20
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Loving

Loving

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Marder

Marder

2014
×
Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Three

Three

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★½
Edit this entry  
12
The Monster

The Monster

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
We Are The Tide

We Are The Tide

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Aloys

Aloys

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Bug

Bug

2006
×
★★½
Edit this entry  
30
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Desierto

Desierto

2015
×
★★
Edit this entry  
22
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Edit this entry  
21
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★½
Edit this entry  
18
Terror - Ihr Urteil

Terror - Ihr Urteil

2016
×
★★½
Edit this entry