• Dune

  • Stay

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Yes Day

    ½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Flora & Ulysses

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Music

    ½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • We Can Be Heroes

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • After We Collided

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Becky

    ★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • The Lamp

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½