Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leonard Part 6

Leonard Part 6

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Runaways

The Runaways

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Real Fauda

The Real Fauda

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Among Us

Among Us

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry