Sort by
  • Albert Brooks: Defending My Life

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • Priscilla

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • A Revolution on Canvas

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Sweet East

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Air

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • 65

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • All Dirt Roads Taste of Salt

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Master Gardener

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Night of the Coconut

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • 45th Parallel

  • RRR

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Dirtbag

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • After We Met Again

  • Eternals

    ★★★½