Sort by

MEGAMOUW has logged 27 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Weaken

Never Weaken

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The City Without Jews

The City Without Jews

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry