• The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Twisted Pair

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★★

  • The Endless

    ★★★★★

  • The Evil Within

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★★

  • The Void

    ★★★★★

  • Elle

    ★★★★★

  • AmeriGeddon

    ★★★★★

  • Endless Poetry

    ★★★★★

  • Savageland

    ★★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Resident Evil: Retribution

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • The Raid

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Burlesque

    ★★★★★

  • Resident Evil: Afterlife

    ★★★★★