Sort by

Megan_Maggot has logged 230 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Amy Schumer: Live at the Apollo

Amy Schumer: Live at the Apollo

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bare

Bare

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Smile Back

I Smile Back

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ashby

Ashby

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Cat

The Cat

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
Edit this entry  
11
Three in the Attic

Three in the Attic

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Windows

Windows

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dope

Dope

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Freeheld

Freeheld

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Dirty Mary Crazy Larry

Dirty Mary Crazy Larry

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Species

Species

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
Cooties

Cooties

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
An Erotic Vampire in Paris

An Erotic Vampire in Paris

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Edit this entry  
31
The Disappearance of Alice Creed

The Disappearance of Alice Creed

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Critters

Critters

1986
×
★★
Edit this entry  
22
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Read the review Edit this entry