megan has logged 203 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
26
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★
Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mainstream

Mainstream

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Imagineering Story

The Imagineering Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry