Sort by

megan has logged 200 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Angry Angel

Angry Angel

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Half the Picture

Half the Picture

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
How to Get Over a Breakup

How to Get Over a Breakup

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
So Undercover

So Undercover

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Exodus

Exodus

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry