Sort by

Megan has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
Read the review Edit this entry  
10
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Class

Class

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry