Megan has logged 188 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Show Biz Bugs

Show Biz Bugs

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 41–Year–Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It

The 41–Year–Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry