Sort by

Megan has logged 34 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Dredd

Dredd

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
David

David

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
Read the review Edit this entry  
18
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Read prior review Edit this entry  
16
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marty

Marty

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
Read the review Edit this entry  
02
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry