Megan has logged 22 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Roller Girl

Roller Girl

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Seventh Day

The Seventh Day

2021
×
Read the review Edit this entry