Sort by

Megan has logged 147 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
Read the review Edit this entry  
01
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ice Bridge - Mackinac Island’s Hidden Season

Ice Bridge - Mackinac Island’s Hidden Season

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
Edit this entry  
07
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Edit this entry  
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Bored

A Star Is Bored

1956
×
Edit this entry  
04
The Slap-Hoppy Mouse

The Slap-Hoppy Mouse

1956
×
Edit this entry  
04
14 Carrot Rabbit

14 Carrot Rabbit

1952
×
Edit this entry  
04
Duck Dodgers and the Return of the 24½th Century

Duck Dodgers and the Return of the 24½th Century

1980
×
Read the review Edit this entry  
04
Going! Going! Gosh!

Going! Going! Gosh!

1952
×
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
29
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beast

Beast

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry