Sort by

Megan has logged 24 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Young Mr. Jazz

Young Mr. Jazz

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bronson

Bronson

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Quiet Valley

Quiet Valley

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rink

The Rink

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry