meg has logged 45 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Nativity Story

The Nativity Story

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Connie and Carla

Connie and Carla

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Healer

The Healer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
04
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Lieutenant's Woman

The French Lieutenant's Woman

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky Friday

Freaky Friday

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry