Sort by

♡megan♡ has logged 89 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frozen

Frozen

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry