♡megan♡ has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ted

Ted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry