Sort by

megan has logged 277 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Weekend

Blue Weekend

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy

Happy

2016
×
Edit this entry  
05
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight Shadow

Moonlight Shadow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry