Sort by
  • Pathaan

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • An Action Hero

    ★★★½

  • Mukundan Unni Associates™

    ★★★★

  • Monica, O My Darling

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Ballabhpurer Roopkotha

    ★★★½

  • Doctor G

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Thiruchitrambalam

    ★★★

  • Thallumaala

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Vikrant Rona

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★½

  • Vikram

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

  • The Roundup

    ★★★½

  • Aparajito - The Undefeated

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★

  • RRR

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Kashmir Files

    ★★★★★

  • Jhund

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Redrum

    ★★½

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★

  • 83

    ★★½

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • Maanaadu

    ★★★

  • The King of All The World

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Doctor

    ★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Sonny Boy

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★