Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BEEF

BEEF

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nanpakal Nerathu Mayakkam

Nanpakal Nerathu Mayakkam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Romancham

Romancham

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ayyappanum Koshiyum

Ayyappanum Koshiyum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Manorama Six Feet Under

Manorama Six Feet Under

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Oye Lucky! Lucky Oye!

Oye Lucky! Lucky Oye!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Action Hero

An Action Hero

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mukundan Unni Associates™

Mukundan Unni Associates™

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Soodhu Kavvum

Soodhu Kavvum

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ballabhpurer Roopkotha

Ballabhpurer Roopkotha

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saloum

Saloum

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor G

Doctor G

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monica, O My Darling

Monica, O My Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Roundup

The Roundup

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brahmāstra Part One: Shiva

Brahmāstra Part One: Shiva

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor

Doctor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hasan Minhaj: The King's Jester

Hasan Minhaj: The King's Jester

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shutter

Shutter

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thiruchitrambalam

Thiruchitrambalam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ante... Sundaraniki!

Ante... Sundaraniki!

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thallumaala

Thallumaala

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vikrant Rona

Vikrant Rona

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry