Meg has logged 198 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captives

Captives

1994
×
Read the review Edit this entry  
08
Twister

Twister

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
That Wonderful Urge

That Wonderful Urge

1948
×
Read the review Edit this entry  
05
The Reluctant Debutante

The Reluctant Debutante

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jesse James

Jesse James

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Black Swan

The Black Swan

1942
×
Read the review Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Barkleys of Broadway

The Barkleys of Broadway

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gloria

Gloria

1980
×
Read the review Edit this entry  
17
Flying

Flying

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nice Girl?

Nice Girl?

1941
×
Read the review Edit this entry  
14
Design for Living

Design for Living

1933
×
Read the review Edit this entry  
11
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Speed

Speed

1994
×
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
Read the review Edit this entry  
02
Because of Him

Because of Him

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Head

Head

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
Lucky 7

Lucky 7

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Father Goose

Father Goose

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
The Snow Queen

The Snow Queen

1986
×
Read the review Edit this entry  
23
Disorder

Disorder

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brothers by Blood

Brothers by Blood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Des

Des

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ralph S. Mouse

Ralph S. Mouse

1991
×
Read the review Edit this entry  
15
Runaway Ralph

Runaway Ralph

1988
×
Read the review Edit this entry  
15
The Suite Life Movie

The Suite Life Movie

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sabrina

Sabrina

1995
×
Read the review Edit this entry  
12
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gold Digger

Gold Digger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phoenix

Phoenix

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
Read the review Edit this entry  
09
Oklahoma!

Oklahoma!

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry