Meg has logged 364 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prince of Broadway

Prince of Broadway

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Edit this entry  
19
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love, Marilyn

Love, Marilyn

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
WTC Haikus

WTC Haikus

2010
×
Edit this entry  
15
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tennessee Devil Redux

Tennessee Devil Redux

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The House That Drips Blood on Alex

The House That Drips Blood on Alex

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry