Meg has logged 44 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Life is a funny thing

Life is a funny thing

2017
×
Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★★
Edit this entry  
20
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Surroundings

Surroundings

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
the orange hid its purple

the orange hid its purple

2017
×
Edit this entry  
14
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Edit this entry  
11
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ceremony

Ceremony

2017
×
Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Transformer

Transformer

2017
×
Edit this entry  
08
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Memories Lost and Found

Memories Lost and Found

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★
Edit this entry  
04
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Edit this entry