Meg has logged 66 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Generation

My Generation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
29
King's Gym

King's Gym

2013
×
Edit this entry  
29
She and Her Cat

She and Her Cat

1999
×
Edit this entry  
29
Sound of Sun

Sound of Sun

2017
×
Edit this entry  
29
Lux: Redux

Lux: Redux

2014
×
Edit this entry  
29
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
29
Splitscreen: A Love Story

Splitscreen: A Love Story

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't

Don't

2007
×
Edit this entry  
28
Barbara

Barbara

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
True

True

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pepperoni Playboy

Pepperoni Playboy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ambré

Ambré

2017
×
Edit this entry  
25
Viride

Viride

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Écarlate

Écarlate

2017
×
Edit this entry  
25
Substance

Substance

2017
×
Edit this entry  
25
Réveil Botanique

Réveil Botanique

2016
×
Edit this entry  
25
Magenta

Magenta

2016
×
Edit this entry  
25
Submerged

Submerged

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Made in U.S.A

Made in U.S.A

1966
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Capsule

The Capsule

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Room 666

Room 666

1982
×
Edit this entry  
25
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
25
La Chambre

La Chambre

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Twenty Cigarettes

Twenty Cigarettes

2011
×
Edit this entry  
25
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Red Light

Red Light

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
We Were Once a Fairytale

We Were Once a Fairytale

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
21
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Edit this entry  
20
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
19
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
Edit this entry  
17
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
Edit this entry