• Don't Look Up

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The Rental

    ★★★★★

  • The Luminaries

  • The Half of It

    ★★

  • Mrs. America

  • The Hunt

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • 3022

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Proxima

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Act

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Captive State

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Antrum

    ★★★★

  • Look Away