meg has logged 17 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry