• Luca

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • The Turning

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

  • Frozen II

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Eli

    ★★½

  • The Addams Family

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Tall Girl

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Good Omens

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★