Megan has logged 117 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Garfield

Garfield

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Muppets

The Muppets

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry