Sort by

megan has logged 37 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Read prior review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry