Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Drop

The Drop

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
I Didn't See You There

I Didn't See You There

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
What They Had

What They Had

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry