• Turning Red

    ★★★½

  • Inventing Anna

    ★½

  • Home Team

    ★★½

  • Redeeming Love

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Gig Is Up

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Silencing

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • 9to5: The Story of a Movement

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Through the Night

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Windermere Children

    ★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Elizabeth Is Missing

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½