RSS feed for Mehmet

Mehmet has logged 26 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★
Edit this entry