• Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Parallel Mothers

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • The Girl and the Spider

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★½

  • Hive

    ★★

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★

  • Flee

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Des

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★½

  • #Alive

    ½

  • The King of Staten Island

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • The Father

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★½