Sort by

Mehrzad has logged 201 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kid Brother

The Kid Brother

1927
×
★★½
Edit this entry  
31
Why Worry?

Why Worry?

1923
×
★★★
Edit this entry  
30
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★
Edit this entry  
29
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
25
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
Edit this entry  
24
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★
Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hive

Hive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Flee

Flee

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry