Sort by
  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★½

  • The Batman

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Half of It

    ★½

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Uncle Frank

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

  • Last Christmas

    ★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½