• Wicked

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • The Valet

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

  • The Bubble

  • Moonshot

    ★★★

  • Deep Water

  • Cheaper by the Dozen

  • Jazz Fest: A New Orleans Story

    ★★★½

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

  • Hypochondriac

    ★★★★

  • Dress A Cow

  • Moshari

  • Gay Haircut

  • Still Working 9 to 5

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Aspirational Slut

  • The Lost City

    ★★★½

  • I Love My Dad

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Windfall

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Big Gold Brick

  • The Batman

  • ASSEMBLED: The Making of Eternals

  • Bigbug

  • Uncharted

  • ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

  • Marry Me

  • Death on the Nile

  • Moonfall

    ★★★

  • We Need to Talk About Cosby

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Straighten Up and Fly Right

  • Hannah Ha Ha

  • The Civil Dead

  • Breathe

  • Emily the Criminal

  • Palm Trees and Power Lines

  • Piggy

  • Last Flight Home

    ★★★★½

  • God's Country

  • My Old School

  • Alice

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★★½

  • South

  • Roommates

  • The Panola Project

  • You Go Girl!

  • We Are Here

  • Starfuckers

  • If I Go Will They Miss Me

  • Resurrection

    ★★★★½

  • Lucy and Desi

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★★

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

  • Chilly and Milly

  • Meal On The Plate

  • You’ve Never Been Completely Honest

    ★★★★

  • Training Wheels

  • Long Line of Ladies

  • Living

  • Call Jane

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • Nothing Compares

    ★★★★

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★★