Melanie has logged 26 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Tramps

Tramps

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
The Standoff

The Standoff

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Class Rank

Class Rank

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Edit this entry  
18
Who Gets the Dog?

Who Gets the Dog?

2016
×
Edit this entry  
10
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry